شطرنج باز...

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

استاد بزرگ شطرنج جهان,در یک مسابقه به یک آماتور باخت.همه متعجب از شکست خوردن استاد,دلیلش را جویا شدن;استاد بزرگ شطرنج گفت:در بازی نمیدانستم که او آماتور است.بنابراین با هر حرکتی که انجام میداد,دنبال پی بردن به نقشه اش بودم و  هر حرکت او را تفسیر میکردم و به خیال اینکه نقشه یِ او را فهمیده ام,مهره خود را حرکت میدادم.

گاهی به خیال اینکه نقشه اش را فهمیده ام و توانسته ام حرکت بعدی او را پیش بینی کنم,مهره خود را حرکت میدادم.ولی در کمال تعجب میدیدم که او یک حرکت ساده یِ دیگر را انجام میداد,آنقدر در پی پیش بینی حرکت ها و نقشه یِ بازی او بودم که یک آن به خود آمدم و دیدم که مهره های خود را گم کرده ام و در نهایت بازی را باختم.بعد که مات شدم فهمیدم حرکت های او صرفا بخاطر نداشتن مهارت بود!!

به عبارتی او داشت از بازی کردن لذت میبرد ولی من آنقدر غرق در پی کشف حرکت های بعدی او بودم که بازی خود را فراموش کردم.

 

تمام حرکات و حرف های اطرافیان ما هم لزوما از سر حیله نیست.ولی ما انسان ها انقدر فریب خورده ایم که هر حرکتی را حیله میپنداریم,اونقدر بازی خوردیم که در پی کشف حرکات بعدی اطرافیان هستیم تا رودست نخوریم!که نتیجه اش میشه اینکه صادقانه بازی کردن بلد نیستیم!!ولی با تمام این حرفها,ای کاش همه اینطور بودند!!

شطرنج بازی,شطرنج باز,شطرنج باز هندی,شطرنج بازان معروف جهان,شطرنج بازی دانلود,شطرنج باز ایرانی,شطرنج بازان ایران,شطرنج باز ترک,شطرنج باز هندی قهرمان جهان,شطرنج بازان ایرانی,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 18 شهريور 1395 ساعت: 20:38

close
تبلیغات در اینترنت