تقابلِ دارنده راهبرد تعامل سازنده,با راهبردِ آتش به اختیار !!

ساخت وبلاگ
چکیده : تعامل سازنده با دنیا,گفتگوی برد-برد با تمامی بازیگران صحنه بین المللی و پرهیز از تنش و عصبیت,تنها بخ... با عنوان : تقابلِ دارنده راهبرد تعامل سازنده,با راهبردِ آتش به اختیار !! بخوانید :
تعامل سازنده با دنیا,گفتگوی برد-برد با تمامی بازیگران صحنه بین المللی و پرهیز از تنش و عصبیت,تنها بخشی از راهبرد های حسن روحانی,برای تدوین استراتژی دولت دوازدهم هستند.

در روزهای قبل از انتخابات بود که حسن روحانی شهر به شهر سخنرانی میکرد و از برنامه های دولت خود که مبتنی بر تعامل سازنده با دنیا بود دفاع میکرد.تعاملی که تنها یک بعد از ابعاد یک زیست جهانشمول در هزاره سوم از تمدن بشریت میباشد!

حسن روحانی در مناظرات از گروهی که سعی در ایجاد اخلال در سرعت حرکت دولتش داشتند گفت.از رسانه ای شدنِ دستگیری ملوانان امریکائی در روز اجرائی شدن برجام تا ترقه بازی سپاه در همان روز!!از حملات گاه و بیگاه طیف تندروی حکومت ایران که با در اختیار داشتن اسلحه و پول,زیست خود را در انقلابی بودن و صدور انقلاب به دنیا و البته,بالا رفتن از دیوار سفارت جستجو میکند هم انتقاد کرد.و همانطور که پیش بینی میشد توانست رای اکثریت که بالغ بر 24 میلیون نفر از ایرانیان است را پشتوانه خود جهت بسترسازی برای ایجاد یک تحول عمیق در ایران بکند.

از 29 اردیبهشت تا 17 خرداد,حسن روحانی در فکر نحوه چیدمان دولتش بود تا بیشترین پتانسیل و کارائی در ایران و جهان را داشته باشد.حسن روحانی گوشه چشمی هم به پشتوانه رای خود دارد که میتواند دل گرمی او برای ایستادن در مقابل اقلیت پیرو گفتمان زور و اسلحه باشد.

حسن روحانی روزی که در سخنرانی ها,از در اختیار داشتن اسلحه و پول توسط یک سازمان انتقاد میکرد,زمانی که عنوان میکرد بعضی کارها با رای بالا امکان پذیر است,زمانی که خواستار توقف بازی سپاه در زمین اقتصاد کشور بود;به تنها چیزی که می اندیشید,تعامل اقتصادی با دنیا,ورود دلار و تکنولوژی به ایران و پرش ایران به سمت اقتصاد جهانی بود.

اما 17 خرداد ورق برگشت!داعش با حمله به پارلمان و مرقد بنیانگذار انقلاب ایران,در واقع به زیربنا و روبنای دولت حسن روحانی حمله کرد!!حسن روحانی تلاش میکرد با گسترش آزادیهای مدنی,اجتماعی-سیاسی, باعث رعایت شدن حقوق شهروندی تک تک ایرانیان شود!از اقلیت و اکثریت مذهبی و سیاسی و فرهنگی تا هنری و حتی کسانی که گوشه چشمی به کمی آزادی و رعایت حقوق اولیه خود در انتخاب پوشش شان دارند.

حمله داعش به ایران باعث تشدید فضای امنیتی,مختل شدن آزادیهای مدنی,تجمعات قانونی,و گسترده شدن چتر امنیتی به وسعت ایران میشود!این وضعیت و حاکم شدن فضای امنیتی در کشور,برای دولت حسن روحانی که معتقد به اعطای حقوق شهروندی به شهروندان ایران است,تنها یک سم و شوکرانی است که باعث میشود حسن روحانی به ناچار و برای دفع تهدیدات داعش,به هرگونه ایجاد محدودیت برای مردم و آزادیهای آنان,رضایت بدهد.

حسن روحانی قرار بود زیربنای دولتش را بر ایجاد آزادی مدنی-سیاسی در لوای رعایت حقوق شهروندی بنا کند, ولی حملات داعش باعث شد به ناچار از یکسو به حضور طیف قدرتمند صحنه سیاسی ایران رضایت دهد,و از یکسو هم شاهد هرگونه حرکتی از جانب صاحب پول و سلاح,برای ایجاد امنیت باشد.

ولی مردم ایران بیشتر از امنیتی که قرار است با حضور گسترده نظامیان در سطح شهر و حتی به بهانه حضور گشت ارشاد در هر چهارراه شاهد باشند,خواهان احساس امنیت هستند!مطمئنا حسن روحانی,بعنوان رئیس جمهور حقوق خوانده که وکیل مردم ایران است,بعنوان شخص دوم کشور که معتقد به منشور حقوق شهروندی هست,اجازه ایجاد محدودیت مخصوصا آزادیهای مدنی-سیاسی-اجتماعی به طیف های درگیر در بازی قدرت ایران نمیدهد.البته به شرطی که 24 میلیون رای,به مثابه پشتوانه قوی برای رئیس جمهور در مقابل افسران زپرتی جنگ نرم هم باشند که چند روزی هست,دستور "آتش به اختیار" از فرمانده خود گرفته اند!!

زمانی که افسران زپرتی جنگ نرم,آتش به اختیار نبودند,شاهد وقوع این فجایع در تاریخ انقلاب بودیم:قتل های زنجیره ای,اسید پاشی سریالی اصفهان,قتل های محفلی کرمان,سقوط هواپیمای فرماندهان سپاه در کوه های کرکس,ترور سعید حجاریان,حمله به کوی دانشگاه,حمله به خوابگاه علامه,حمله به سفارت امریکا,انگلیس و عربستان و حتی انفجار صحن حرم مشهد و ...

حالا با وجود صدور دستور آتش به اختیار,که بخاطر باخت در انتخابات از طرف فرمانده به افسران صادر شده, برخی گمان میکنند که حسن روحانی,کسی که فقط 16 سال دبیر شورای امنیت ملی بوده را میتوانند وادار به عقب نشینی کنند!!عمیقا معتقدم که حسن روحانی,مانند خاتمی و هاشمی نیست!نه مانند هاشمی سعی در عدم ایجاد شکاف میان نیروها را دارد,نه مانند خاتمی,ماخوذ به حیا از کنار نامردیها میگذرد!

...
ما را در سایت گیلاس آبی دنبال می کنید نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت: 21:48