دپولیتیزاسیون کردن جامعه,خیانت به دیگران است | بلاگ

دپولیتیزاسیون کردن جامعه,خیانت به دیگران است

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


دپولتیزه(Depolitise) کردن مردم،یعنی عدم حساسیت مردم نسبت به جامعه و سرنوشت آن،بی تفاوت بودن فرد نسبت به دیگران,هم نوع,اجتماع و اتفاقات رخ داده در بطن جامعه.

در کل به شرایطی اطلاق میشود که فرد بطور کلی نسبت به جامعه و آینده آن و آینده خود در آن جامعه, احساس بی تفاوتی و بی مسئولیتی میکند و هیچ واکنشی در برابر کجی ها و ضد ارزش ها و ناهنجاریها نشان نمیدهد.

بی تفاوت نبودن نسبت به تغییرات اجتماعی-سیاسی,پیگیری مطالبات اجتماعی-فرهنگی,درخواست برای ارتقاء و افزایش سطح زندگی اجتماعی و درخواست برقراری عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی و پیگیری اجرای آن و در صورت لزوم,مجازاتِ خاطیان و ناقصان حقوق شهروندان;از ابتدائی ترین و ساده ترین اصول زندگی اجتماعی در یک جامعه پویا,در جوامع بشری میباشد.

در صورت فقدان و نبود هر کدام از این عوامل که تنها به گوشه ای از آن اشاره کردم,باعث سربرآورد کردن ناهنجاریها و ضدارزش ها در جامعه و حاکم شدن مسئولینِ بی لیاقت در مناصب حکومتی خواهد شد.تنها با حضور و مشاهده و مطالبه یِ اجرای حقوق شهروندی است که میتوان انتظار داشت یک جامعه زنده باشد و به سمت تعالی فرهنگی حرکت کند.

انسان یک موجود اجتماعی است و اولین اصل در برقراری رابطه اجتماعی و ایجاد یک اجتماع با هم نوع,احترام به قانون و حقوق طرف مقابل میباشد.تنها در این صورت است که میتوان انتظار ارتقای سطح زندگی اجتماعی را داشت.احترام گذاشتن به حقوق شهروندی دیگران و انتظار از دیگری برای رعایت این اصل.

بی تفاوتی نسبت به جامعه و ارزش های جامعه و فرهنگ حاکم بر مناسبات اجتماعی,بعلت مشارکت پائین شهروندان باعث میشود منتخبین از طریق صندوق آراء با تعداد رای ناچیز برگزیده شوند و قدرت را بدست بگیرند و با فراق بال از نبود نظارت,دست به هر اقدامی بزنند;والا در صورت نظارت دستگاه های قهریه,تعداد اندکی از مسئولین دست به تخلفات اداری-مالی میزنند.

حاکم بودن حقوق شهروندی و انتظار برای اجرای آن و رعایت کردن آن نسبت به دیگران و مطالبه اجرای آن از سوی دستگاه های اجرائی,از اصول پایه ای برای ارتقای زندگی اجتماعی شهروندان یک جامعه محسوب میشود.

دپولیتیزاسیون,کردن,جامعهخیانت,دیگران,...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 22 شهريور 1396 ساعت: 12:58