روزِ ترورِ تهران

ساخت وبلاگ
چکیده : هویت تروریست های تهران مشخص شد,و خداروشکر همون چیزی شد که ازش میترسیدیم!!برادرانِ انتحاری بازِ تهران... با عنوان : روزِ ترورِ تهران بخوانید :
هویت تروریست های تهران مشخص شد,و خداروشکر همون چیزی شد که ازش میترسیدیم!!برادرانِ انتحاری بازِ تهران به علاوه خانمِ دستگیر شده که این تیم را هدایت میکرد و از نظر جنسی سرویس میداد,همگی ایرانی هستند!ظاهرا چند باری قصد انجام عملیات داشتند که شکست خورده بودند ولی اینبار متاسفانه موفق شدند.

ما میتونیم با استناد به رویدادها و اتفاقات داخلی و بین المللی چند وقت گذشته,حادثه دیروز تهران را به داعش یا غیر داعش,ربط بدیم,از اعزام کلاه سبزهای ارتش به قطر بگیرید تا اعزام لشگر فاطمیون به افغانستان,از پیروزی حسن روحانی در انتخابات و وعده های انتخاباتیش بگیرید,تا اعتراض روحانی به نوشتن شعار روی موشک هائی که سپاه,روز اجرای برجام برای ترقه بازی هوا کرد !!!

حتی اگر یک مقدار بیمارگونه به قضیه نگاه کنیم میتونیم حادثه دیروز را به بحث سلامتی معظم له و جانشینی خودشون و همچنین نقش سپاه و حتی کودتای سپاه در این وسط,ربط بدهیم!!که البته تمام اینها فرضیه هست!اون هم فرضیاتی ضعیف مبتنی بر یکسری شنیده های درگوشی!!

ولی چیزی که فرضیه نیست و جلوی چشمان ما قرار داره,برخورد مبتدی و غیرحرفه ای و ابتدائیِ صداوسیما هست!!دقیقا زمان وقوع حملات,شبکه خبر یک برنامه در رابطه با شهریه دانشگاه پخش میکرد!!متاسفانه صداوسیما چند سالی هست از روند پر شتاب حرکتِ تکنولوژی روزِ دنیا,عقب هست!!صداوسیما هنوز در دهه 50 سیر میکنه و تصورش اینه که منبع اخبار برای مردم هنوز تلویزیون و روزنامه هستند که دیروز سعی میکرد با تحت پوشش قرار ندادن حادثه,مثلا اینطور القا بکنه که خبر خاصی نیست!یا اینکه همه چیز در امن و امان هست!!ولی این نوع برخورد فقط و فقط منجر به بی اعتمادی بیشتر مردم به رسانه ملی میشه(البته اگر اعتمادی باقی مانده باشه)

درست زمانی که BBC و حتی CNN با قطع برنامه های خودشون به پوشش حوادث دیروز پرداختند,تلویزیون ملی خبری نبود و فقط به زیرنویس کردن وقوع حادثه در مجلس بسنده کرد!!به شخصه برای خود من که از طریق همون زیرنویس مطلع شدم اول سوال بود که منظور از مجلس چیه؟که بعد نوشت مرقد امام و اونجا فهمیدم ظاهرا خبرهائی شده و با عرض تاسف عمیق قلبی برای صداوسیما که تا ساعت13 هم دقیقا معلوم نبود چه اتفاقاتی در حال وقوع هست.اون هم اتفاقاتی که از ساعت10و 20دقیقه شروع شد!

در عصری که هر فردی میتونه با ارسال یه خبر در تلگرام و اینستاگرام و حتی استفاده از Live اینستاگرام به پوشش زنده خبر بپردازه,صداوسیما با زدن خودش به بیراهه,سعی در القای وجود امنیت در کشور و پایتخت داره!!در حالی که شبکه هائی از بریتانیا و امریکا در حال پوشش زنده حوادث هستند!!

کاریش نمیشه کرد به جز اظهار تاسف و آرزوی بهبودیِ حال مدیران و تصمیم گیرندگانِ رسانه ملی!!این شیوه برخورد مربوط هست به 20 سال قبل که نه هنوز اینترنت بود,نه تلگرام و واتس آپ و اینستاگرام.

مورد عجیب دیگه اتفاقات دیروز هم حمله دلواپسان و ولایت معاشان,به دولت و برجام بود!اینکه تا دیروز وجود امنیت مرهونِ جانفشانی برادران سپاهی بود و امروز که حمله صورت گرفته دولت مسئول هست;اینکه حمله تهران به برجام و مذاکرات هسته ای ربط داده میشه,اینکه حتی به پیروزی روحانی در انتخابات ربط داده میشه; همونقدر مسخره و مضحک هست که میشنویم عده ای بی اطلاع از شیوه های متمدن گفتگو,اعتراض خودشان را با پرتاب لنگه کفش نشان میدهند!!

البته از گروه و طیف و اقلیتی که به پرتاب کفش و مهر و بطری آب,به مخالف روی می آورند بیشتر از این نباید انتظار داشت!این جماعت دلسوخته از نتایج انتخابات هستند و منتظر برای عقده گشائی به روی ملت و دولت منتخب هستند!

متاسفانه حادثه دیروز که 17 کشته و بیش از 40 نفر زخمی داشت,دردناک بود و وقتی این درد عمیقتر میشه که بشنویم عامل کشتار از هموطنان جذب شده به ایدئولوژی داعش بودند.من که کاره ای نیستم در کشور,ولی بنظرم مسئولین هرچه زودتر باید بررسی کنند که چرا باید ایرانی عامل کشتار هموطنش بشه؟البته پاسخ ابتدائی میتونه ظلم و فقر و ستم و تبعیضی باشه که در کشور حاکم هست,پاسخ میتونه نحوه برخورد و عملکرد نظام با مردم باشه که بعد از 40 سال حکومت,کسی به حرف اون اعتماد نمیکنه و همه چیز را به عهده نظام میدونه و عنوان میکنه که همه چیز کارِ خودشونه!!این اتفاق باعث ننگ برای هر نوع حکومت و در هر جای دنیا هستش.

مردم ایران سالهای ترور و بمب گذاری را پشت سر گذاشته اند,ولی فراموش نکردند!سالهای دهه 60 که متاسفانه توسط هموطن زخم خورد و خون بزرگان و فرهیختگانش هم در این راه از دست داد.باید امیدوار بود که حوادث مشابه دیروزِ تهران تکرار نشه.

در خوشبینانه ترین حالت که مقصر داعش هست,با توجه به توان وزارت اطلاعات و سپاه,امید به تکرار نشدن اینجور حوادث هست.در حالت بدبینانه که کار داعش نیست هم,به شخصه با توجه به حضور حسن روحانی نگرانی ندارم.فقط از صمیم قلب آرزو میکنم که در هیچ کجای دنیا,خون هیچ بی گناهی,دستاویز و بازیچه گروه دیگه ای قرار نگیره.

آرزوی شادی روحِ درگذشتگان,بهبودی مصدومان و صبر برای کسانی دارم که عزیزی از دست داده اند.

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت: 21:48